Birinci Uluslararası Toplantımız

Birinci Uluslararası Toplantımız

Birinci uluslararası toplantımız Manisa Giritligil otelde gerçekleştirildi. Ortaklarımız ile bundan sonraki yapılacak çalışmalar hakkında kararlar alındı. 

Manisa Valiliği’nin ev sahipliğini yaptığı  toplantıya ortaklarımız: KURO Hradec Kralove z. s. (Çek Cumhuriyeti), Institute Of Entrepreneurship Development (Yunanistan), Centro Internazionale Per La Promozione Dell’educazione E Lo Sviluppo (İtalya), Drustvo Za Razvijanje Prostovoljnega Dela Novo Mesto  (Slovenya) katıldılar.

 Toplantıda proje takvimine göre yapılması gereken çalışmalar ortakla ile birlikte gözden geçirildi ve yapılacak olan çalışmalar planlandı.

Ayrıca Manisa Valisi Sn Ahmet Deniz proje ortaklarımız tarafından ziyaret edildi. Vali Ahmet Deniz “İşsizliği azaltmak ve yeni iş alanları sağlamak için gençlerimizin girişimcilik ruhunu canlandırmalıyız. Gençlik girişimciliği, ülkelerimizin ekonomik ilerleme sağlaması için gerekli olan temel faktörler arasında yer almaktadır. Gençlerimizin iş kurmak için gerekli olan bilgi ve beceriler, inovasyon ve yeni pazarların oluşturulma yöntemleri konusunda desteklenmeleri gerekiyor. Gençlere sağlayacağı destek sebebiyle ‘Avrupa Başlangıç Akademisi’ projesi önemli. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ziyaret ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca toplantı sonrasında proje koordinatörü KURO yöneticileri ile ile birlikte Manisa’nın Kula ilçesinde Erasmus Days ve EuroDesk TimeToMove etkinlikleri gerçekleştirildi.

Close Menu